/
1 View0
wizyta dietetyk

Pierwsza wizyta u dietetyka jest kluczowa. To właśnie dzięki niej dietetyk ma okazję poznać swojego pacjenta. Ważne jest, aby być szczerym przygotowując się do takiego spotkania. Niedopowiedzenia czy wstyd mogą znacząco wydłużyć dietoterapię. Proszę pamiętać, że miarą sukcesu dietetyka jest sukces pacjenta. Kiedy przekraczasz próg gabinetu, stajesz się partnerem do współpracy. Warto zadbać o taką relację. Cała rozmowa ma charakter poufny i dietetyk ma obowiązek dochowania tajemnicy zawodowej.

Zdecydowanie każdy pacjent powinien przygotować się do pierwszej wizyty. Najczęściej potrzebne dokumenty będą znajdowały się na stronie internetowej lub na recepcji w przychodni.

Kwestionariusz żywieniowy

Zwykle jest dość obszerny. Pytania niejednokrotnie wymagają przemyślenia swojego dotychczasowego żywienia, stanu zdrowia, stylu życia i aktywności fizycznej.

Kwestionariusz z którym ja pracuję, znajduje się w dokumentach po pobrania.

Dzienniczek żywieniowy

Służy do zapisywania wszystkich posiłków, przekąsek i napojów spożywanych w ciągu dnia. Dzięki notatkom pacjenta, dietetyk może przeprowadzić analizę sposobu odżywiania się i już na pierwszej wizycie skorygować ewentualne błędy żywieniowe.

Wyniki badań krwi

Aktualna morfologia to taka, która została wykonana w przeciągu ostatnich trzech miesięcy. Jeśli takiej nie posiadamy, powinniśmy przed wizytą u dietetyka udać się do lekarza lub laboratorium analitycznego. Może okazać się, że po pierwszej wizycie dietetyk zaleci dodatkowe badania. W trakcie współpracy może okazać się również, że potrzebna jest kontrola lub wykonanie dodatkowych badań. Nigdy nie powinno to jednak być dla pacjenta zaskoczeniem.

Dokumentacja medyczna

Jeśli taką posiadamy, przynieśmy. Może okazać się przydatna.

Możemy oszczędzić sobie trochę czasu, rzetelnie przygotowując się do pierwszej wizyty. A jak wiadomo, czas to pieniądz ;).

Więcej o przygotowaniu się do wizyt możesz przeczytać na mojej stronie w sekcji wizyta.